Yeni Kent Merkezi

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti olan İzmir; köklü tarihi, zengin kültürel yapısı ve bereketli doğal kaynakları ile ön plana çıkmakta olup kent genelindeki tarım, turizm ve sanayi girişimleriyle Ege Bölgesi’nin ekonomisine yön vermektedir. Kentin gelişimine paralel olarak modern ticari gayrimenkullere yönelik talep oluşmuş; 1973 yılında İzmir Metropoliten Alan Nazım İmar Planı ile başlayan süreç, 2003 yılında Yeni Kent Merkezi tanımıyla imar planı üretilerek hızlanmıştır. Karşıyaka, Bayraklı ve Konak ilçelerinin bir kısmını kapsayan Yeni Kent Merkezi tanımıyla 550 hektarlık alanda 2010 yılında sonra yatırımlar artmış ve modern ticari gayrimenkuller için cazibe merkezi haline gelmiştir.

Yeni Kent Merkezi’nde karma kullanıma sahip birçok yüksekyapı, adliye, sağlık kuruluşları ve kültürel alan bulunmaktadır. Yeni Kent Merkezi’nin Manas Bulvarı, Ankara Caddesi, Altınyol ve Smyrna Meydanı arasında kalan kısmı ticari gayrimenkuller açısından; Mürselpaşa Bulvarı’na komşu Halkapınar kısmı ise konut açısından tercih edilen ve niteliği yüksek konumda bulunmaktadır.

Novus Tower®, Yeni Kent Merkezi’nde Bayraklı ilçesi ve Adalet Mahallesi sınırları dahilinde bulunmaktadır. Ana gayrimenkulün bulunduğu parsel, Şehit Polis Fethi Sekin Caddesi’ne cephelidir.
Novus Tower® İzmir Metro’nun Stadyum durağına 1,100 metre (15 dakika), İzban’ın Salhane durağına 750 metre (10 dakika), Eshot’un Adliye durağına 100 metre (3 dakika) mesafededir.

27R-4 numaralı pafta, 25574 numaralı ada ve 6 numaralı parseldeki 4,831 metrekare alanlı arsada 35 katlı Novus Tower®’ın inşaatına 2014 yılında başlanmış ve ana gayrimenkul 2018 tarihinde ziyaretçilerini ağırlamaya başlamıştır.
Novus Tower® yüklenicisi Adnan Kılıçoğlu İnşaat tarafından inşa edilmiştir.

 

Temel ve Betonarme

Novus Tower® bulunduğu zeminin gerektirdiği koşullara göre; parsel etrafındaki iksa kazıklarla beraber parsel içerisinde 1281 adet 20 metrelik 60 cm çaplı jet grout’la, 82 adet 20 metrelik 60 cm çaplı fore kazıkla ve 55 adet 40 metrelik 80 cm x 280 cm boyutunda baret kazıkla iyileştirilmiş zemin üzerine betonarme olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir.

Ana gayrimenkulün taşıyıcı sistemleri; Kavuklar Beton’dan tedarik edilen C50 sınıfında beton ve S420A standardında nervürlü demir kullanılarak projesine uygun inşa edilmiştir.

 

Bina

Novus Tower®; 32 normal kat, zemin katı ve 3 bodrum katı olmak üzere 35 kattan oluşmakta olup binanın bodrum katları Yönetim Planı ile tahsisli kapalı otopark olarak kullanılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yüksekyapılar Yönetmeliği’ne uygun olarak binada Kone marka 5 adet yüksek hızlı (2.5 m/s) asansör; yangın senaryosu gereğince duman dedektörleri, yağmurlama sistemi ve basınçlama fanları; Faraday kafesi ve paratoner; hidrofor ve ortak alanları besleyen jeneratör görev yapmakta olup profesyonel yönetim ve 7/24 güvenlik hizmeti sunulmaktadır.

Novus Tower‘ın bina profilini bankalar, lojistik firmaları, büyük sanayi kuruluşlarının ofisleri ve şirket merkezleri oluşturmaktadır.

 

Bağımsız Bölümler

Portföyümüzde Novus Tower®’da deniz manzarasına sahip köşe konumlu 200 metrekare kullanım alanına sahip birleştirilebilir satılık ve kiralık ofisler bulunmakta olup ofisler balkonludur.

Novus Tower®’da ortalama her 70 metrekarelik bağımsız bölüm alanına 1 adet kapalı otopark hakkı bulunmaktadır.

Bağımsız bölümler shell-and-core olarak natamam bulunmakta olup hak sahipleri bağımsız bölüm dahilinde taşıyıcı sistemleri (kolonları, kirişleri, tavan ve taban dökme betonlarını) korumak koşuluyla arzu ettileri tadilatı ve dekorasyonu yapabilmektedir.